Pożyczka płynnościowa woj. łódzkie
koronawirus
Sprawdź warunki pożyczki płynnościowej ŁARR + BGK
- program wsparcia przedsiębiorstw w związku z epidemią COVID-19
- możliwość finansowania na preferencyjnych warunkach
- zapobieganie masowym zwolnieniom

Dla kogo?
- posiadający siedzibę na terenie woj. łódzkiego
- w celu zapewnienia finansowania płynnościowego w związku z negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19.
- przedsiębiorca może otrzymać pożyczkę pod warunkiem, że sytuacja związana z COVID-19 spowodowała problemy płynnościowe w przedsiębiorstwie,
- udzielenie pożyczki powinno umożliwić przedsiębiorcy utrzymanie bieżącej płynności i finansowanie jego bieżących potrzeb związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Dodatkowe warunki:
W ramach Funduszu finansowane będą wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na:
a) wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS i Urzędowi Skarbowemu) oraz koszty personelu pracującego na terenie firmy, ale formalnie na liście płac podwykonawców;
b) zobowiązania publiczno-prawne przedsiębiorcy;
c) spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.;
d) zatowarowanie, półprodukty itp.;
e) wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania Pożyczkobiorcy, których poniesienie niezbędne było po dniu 31 stycznia 2020 r.

Okres i oprocentowanie
- Na jaki okres?
Maksymalny okres spłaty pożyczki to 72 miesiące.
- Zabezpieczenia
W zależności od kwoty pożyczki- poręczenie osoby fizycznej, hipoteka na nieruchomości, zastaw rejestrowy na rzeczach ruchomych.
- Oprocentowanie
W zależności od okresu spłaty pożyczki i kwoty- od 0,1 % w skali roku dla pożyczki do 200 tys. zł z okresem spłaty do 12 miesięcy; w pozostałych przypadkach 0,99 % w skali roku (od 01.06.2020 r.).
- Kwota pożyczki
Maksymalna kwota to 1 mln zł, ale nie więcej niż:- dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę,
lub - 25% łącznego obrotu przedsiębiorcy w 2019 r.
- dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę,
