Wszystkiego Spokojnego

2023-12-22by kaszmirowa2

 

 

Drodzy Kaszmirowi Klienci,

we wrześniu 2022 roku po raz trzeci robiliśmy Skan Bagażu Finansowego (przegląd sytuacji finansowej) dla kaszmirowego biura rachunkowego. Wyznaczyliśmy wtedy dość ambitny cel na grudzień 2023 r., który udało nam się osiągnąć już w lipcu.

Nie byłoby to możliwe bez Państwa współpracy, wyrozumiałości i cierpliwości. 

Dlatego w kolejnym roku naszym celem będzie zwiększenie Państwa komfortu we współpracy z nami.

 

Inspirując się amerykańską tradycją pisania listów świątecznych, poniżej kilka słów o kulisach działalności kaszmirowego, które po części pewnie już przy okazji opowiadaliśmy, ale teraz jest okazja do zebrania wszystkiego. 

 

Nasze sukcesy, czyli co u nas przyniósł 2023 rok

 

Cele 2023

 

Naszym celem było przede wszystkim podwojenie przychodów i powiększenie zespołu do takich rozmiarów, który da zapewnienie ciągłości obsługi klientów mimo chorób, urlopów i nieustannych szkoleń.

 

Jednak nowe osoby i układanie procesów od nowa na pewno wpłynęły chwilowo na naszą dostępność, stąd tym bardziej dziękujemy za wyrozumiałość. 

 

Teraz gdy procesy są już gotowe, a narzędzia pod nie się tworzą, skupimy się na jak najszybszym powrocie do błyskawicznych odpowiedzi. 

 

Robotyka i automatyzacja pracy 

 

Już wcześniej postawiliśmy na nogi OCR – automatyczny odczyt faktur. W tym roku wprowadziliśmy szereg narzędzi z obszaru automatyki pracy, szczególnie w obszarze kadrowo-płacowym. Zagościł u nas Geniusz ZUA, który wysyła za nas deklaracje ZUS dzięki, któremu oszczędzamy dwa dni pracy specjalisty ds. płac każdego miesiąca

 

Wdrożone rozwiązania pozwoliły nam nie indeksować cen w lipcu 2023, kiedy po raz kolejny podniesiono wynagrodzenie minimalne (ważny dla nas czynnik finansowy). 

 

Obecnie nasze biuro jest jednym z kilku w Polsce, które testuje wykorzystanie AI (sztucznej inteligencji) w księgowaniu dokumentów w programie AccountantX

 

Testowanie nowych usług

 

Ponieważ jesteśmy mocno obecni w społeczności biur rachunkowych i często uczestniczymy w konferencjach i zjazdach branżowych, wiemy że od 2024 roku będzie się zmieniać rola biura rachunkowego. 

 

Dzięki KSeF (centralnej fakturze) zminimalizuje się czas poświęcany na wprowadzanie danych, a zwiększy na ich analizę

 

Dlatego w 2023 r. testowaliśmy dwie usługi:

 • doradztwo podatkowego, takiego jakiego oczekują nasi klienci
 • usługi mini Dyrektora Finansowego, które odpowiadają na pytania na czym firma zarabia

 

Takie usługi są już obecne na rynku, jednak ich ceny zaczynają się od poziomu niedostępnego dla małych i rosnących firm. To właśnie zmienimy, bo jak pokazują nasze doświadczenia informacje z takich analiz zdecydowanie przyspieszają rozwój
i stabilizację firmy

 

Skan Bagażu Finansowego

 

To był trzeci rok, kiedy robimy Skan Bagażu Finansowego dla siebie co zdecydowanie przyspieszyło nasz rozwój. I jednocześnie pierwszy rok, kiedy taki skan zaproponowaliśmy Państwu. 

 

Niektórzy z Państwa już się do nas zgłosili z prośbą o takie spotkanie, do niektórych my się zgłosiliśmy widząc gdzieś szansę na optymalizację. 

 

Nieraz jednak nie docierają do nas wszystkie informacje o Państwa planach i celach, dlatego jeśli mają Państwo potrzebę:

 • przyjrzeć się temu co się dzieje w finansach
 • zastanowić się nad tym jakich informacji finansowych nam brakuje
 • zaplanować cele finansowe na 2024 

to zapraszamy do kontaktu. 

 

W imieniu całego zespołu i Partnerów kaszmirowego życzymy Wielkiego Spokoju w te Święta i dobrego czasu, który naładuje nas na kolejny rok. 

Iwona Pabijańska  Monika Pabijańska

2 comments

 • Berk Kaplan

  2023-12-22 at 13:42

  Hey Monika, it is great to see your success in 2023, I wish you will hit your goals in 2024 as well. Thank you for wishes and have a great year ahead!
  Cheers

  Reply

  • kaszmirowa

   2023-12-28 at 20:12

   Thank you! I wish everyone such a great clients like you! Happy New Year!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zadzwoń do nas